Maitrunk - nalewka z piołunu

Maitrunk to nalwka z piołunu sporządzona według recepty św. Hildegardy z Bingen

W swoim składzie zawiera:

  • majowy piołun
  • wino czerwone
  • miód
  • sok z liści bylicy

Św. Hildegarda z Bingen piołun uważała za zioło o wielkiej sile.W swojej nalewce użyła go jako głównego składnika. Maitrunk ma bardzo silne działanie wzmacniające orgaznizm. Najlepiej stosować go profilaktycznie; zaleca się go przyjmować od maja do października aby zwmocnić wydolność orgaznizmu. Maitrunk jest także zalecany w czasie alergi gdzie najlepszą porą na zaczęcie kuracji to już zima czyli przed rozpoczęciem pylenia.

Maitrunk jest środkiem przyjmowanym także w czasie wielu innych dolegliwościach. Zaleca się korzystanie z jego leczniczych właściwości w czasie problemów z: ,drógami moczowymi,niewydolnością nerek,kamieni nerek,piasku w nerkach,zaburzeniach funcjonowania dróg żółciowych,problemów miażdżycowych,osłabienie żołądka,słabienie wzroku czy zaburzenia przemiany materii. Maitrunk dodatkowo wzmacnia serce oraz działa przeciwzapalnie.

Sposób użycia:

Zalecana kuracja wzmacniająca od maja do października. Co trzeci dzień na czczo 1 kieliszek likierowy (ok. 20 ml) nalewki z piołunu. Dzieci odpowiednio mniejsze ilości od 1 łyżeczki do 1łyżki

Alergia- kurację rozpocząć już zimą przed okresem pylenia. Przy mocnych stanach zapalnych pić codziennie po łyku aż do zniknięcia symptomów.